2016 TEOG 2 Soru İptal Edildi, İşte İptal Edilen Sorular

TEOG sınavında 2 spru iptal edildi. İşte İptal edilen sorular...

TEOG SINAVINDA 2 SORU İPTAL EDİLDİ...

25-26 Kasım 2015'te yapılan ortak sınavlara ilişkin, Türkçe ile TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerindeki birer sorunun yargı kararı gereği tüm öğrenciler için "doğru" kabul edilerek değerlendirileceği bildirildi.

Hangi sorular İPTAL EDİLDİ...

Türkçe dersi 'A' kitapçığı 8'inci soru ile TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi 'A' kitapçığı 4'üncü soru iptal edildi... Bu sorular iptal edildiği için yargı kararı gereği tüm öğrenciler için 'doğru' kabul edilerek değerlendirilecektir.

TEOG PUANLARI DEĞİŞECEK...

2 Sorunun iptal edilmesinin ardından bu 2 soru herkes için doğru kabul edilecek ve puanlar artacak...

İŞTE İPTAL EDİLEN SORULAR...

TEOG TÜRKÇE A kitapçığı 8.soru

(I) “Denizineği” olarak bilinen manatiler, genellikle vakitlerini su altındaki bitki örtüsünde otlayarak geçirir. (II) Sıcak kıyıların sığ sularında yaşar. (III) Vücutlarını suyun üzerinde ilerletebilmek için kürek şeklindeki kuyruklarını yukarı, aşağı hareket ettirir. (IV) Hantal görü- nüşlerine rağmen manatiler, usta yüzücüdür.

Bu metinde numaralanmış cümlelerin hangisinden sonra “Öyle ki saatte 25 km hızla bile yüzebilir.” cümlesinin getirilmesi en uygundur?

A) I. B) II. C) III. D) IV
inkılap tarihi ve Atatürkçülük A Kitapçığı 4.Soru Mustafa Kemal, Kurtuluş Savaşı’nın en buhranlı günlerinde düzenlenen Maarif Kongresi’ndeki konuşmasında “... eğitim programımız eski devrin saçma sapan ve yaratılış özelliklerimizle hiç de ilgisi olmayan yabancı düşüncelerden, Doğu’dan ve Batı’dan gelebilen etkilerden uzak, tarihî karakterimize uygun olmalıdır...” demiştir.

Mustafa Kemal bu sözleriyle eğitimin, aşa- ğıdaki özelliklerden hangisine sahip olması gerektiğini vurgulamıştır?

A) Millî B) Karma
C) Dinî D) Uygulamalı

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.