30 Bin TL Genç Çiftçi Hibe Parası Nasıl Nereden Alınır
30 BİN TL GENÇ ÇİFTÇİ HİBE DESTEĞİ ALMA

Ülkemizde tarımın sürdürebilirliğini arttırmak hemde genç çiftçi girişimcilerine destek olmak için devlet tarafından 30 BİN TL hibe verilecektir. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Türkiye de tarım, hayvan yetiştiriciliği ve bitki yetiştiriciliğinin artması konusunda geliştirdiği bu program sayesinde hem genç çiftçilere destek olurken hemde devamlılığı sağlamak istemektedir. Bu konuda Resmi Gazete'de yer alan tebliğe göre bu program nüfusu 20 bin kişiden az olan yerleşim birimlerini kapsamaktadır.
Peki 30 Bin TL çiftçi desteği almak için neler gerekli ve genç çiftçi hibe parası almak için nereye nasıl başvuru yapılmalıdır. Genç Çiftçi 30 Bin TL hibe parası ile ilgili tüm bilgiler yazımızdadır.

Hangi Dallar Hibe Desteğinden Yararlanacak
Hayvansal üretime yönelik destekleme projeleri kapsamında büyükbaş, küçükbaş hayvan, arı, kanatlı, ipekböceği yetiştiriciliği, fide, fidan, iç ve dış mekân süs bitkisi, kontrollü örtü altı bitki yetiştiriciliği gibi konular hibe desteğinden yaralanabilecek.

GENÇ ÇİFTÇİ HİBE BAŞVURUSU NEREYE YAPILACAK
Ön başvurular, “https://gencciftci.tarim.gov.tr” uzantılı yazılım üzerinden yapılır. Kesin başvurular, genç çiftçilerin proje uygulayacağı kırsal alanda ikamet ettiği veya ikamet etmeyi taahhüt ettiği yerleşim biriminin bağlı olduğu il/ilçe müdürlüklerine şahsen yapılır.

GENÇ ÇİFTÇİ HİBE DESTEĞİ İÇİN ARANAN ŞARTLAR NELER
*Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
*Bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, 41 yaşından gün almamış olmak,
*Başvuru tarihi itibarıyla ücretli çalışan olmamak,
*Başvuru tarihi itibarıyla örgün eğitime devam ediyor olmamak,
*Başvuru tarihi itibarıyla Katma Değer Vergisi (KDV), gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak,
*Hayvansal üretime yönelik, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, tesisi yapımı ve hayvan alımı konulu proje başvuruları için bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 15 adet büyükbaş veya 50 adet küçükbaştan fazla hayvan sahibi olmamak,
*Arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği konulu proje başvuruları için bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 50 adetten fazla arılı kovan sahibi olmamak,
*Aynı proje konusunda Bakanlığın diğer hibe programlarından yararlanmış olmamak,

HİBE BAŞVURUSUNDA NELER GEREKLİ
Nüfus cüzdanı fotokopisi,
Ücretli çalışmadığına dair kendisine ve eşine ait Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan alınan belge,
Başvuru dilekçesi,
Proje tanıtım formu,
Taahhütname,
Diploma sureti veya okur-yazarlık belgesi.

Hibe sözleşmesi aşamasında aşağıdaki belgeler istenir
Yatırımı yapacağı yerde ikamet ettiğine dair belge,
Yatırım yerine ait mülkiyet belgesi ya da kira sözleşmesi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.