Öne Çıkanlar 16.12.2017 sayısal loto 15 aralık amedspor fenerbahçe maç sonucu 5 kasım bjk trabzon maçı kaç kaç 2018 oruç saati kaç sivasspor fenerbahçe periscope

İşkur'a Başvuru Yapmak İstiyorum

İŞKUR başvurusu yaparak açık iş başvurularına başvrumak isteyen bir çok vatandaş için "İş kur'a Başvuru Yapmak İstiyorum" "İşkur İş Başvurusu Nasıl Yapılır " sorularını detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Öncelikle İŞKUR nedir, İŞKUR sitesinin adresini ve İŞKUR başvuru aşamalarını anlatalım...

İŞKUR NEDİR?

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, Türkiye'de istihdamın korunmasına, geliştirilmesine, yaygınlaştırılmasına ve işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak ve işsizlik sigortası hizmetlerini yürütmek üzere kurulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili kuruluşudur.

İŞKUR SİTESİ

İşkur sitesi https://www.iskur.gov.tr/ adresidir

İŞKUR ÜYE OLMA

İşkurda bulunan açık iş ilanlarına başvuru yapabilmeniz için yada iş ilanı verebilmeniz için İşkur'a üye olmanız gerekiyor. İşkur üyeliğini kısaca anlatalım. İşkur üye olmak için öncelikle https://esube.iskur.gov.tr/ sitesine giriyoruz.

İşkur Üye Olmak için TIKLA >

Yukarıda açılan sayfadan ÜYE OL butonuna tıklıyoruz.

Üye ol tıkladıktan sonra gerekli bilgileri girerek üyeliğimizi tamamlıyoruz. Artık işkur iş başvurusu yapabiliriz

İŞKUR İŞ BAŞVURUSU YAPMA

İşkur üyeliğimizi tamamladıktan sonra en çok sorulan soru işkur iş başvurusu nasıl yapılır, işkur başvuru nasıl yapılır? Bunun için öncelikle üye girişi yapıyoruz. iş kur'a giriş için yukarıuda belirttiğimiz linte tıklayarak sisteme giriş yapıyoruz. Sistem giriş için T.C. Kimlik No ve işkur şifreniz gerekiyor.

Daha sonra İşkur sitesinden Açık İş İlanları bölümüne giriyoruz. Başvuracağımız iş ilanını seçerek işkur başvurusu yapıyoruz.

İşkur'a giriş sırasında gerekli olan şifre bilgilerini unutanlar için işkur şifremi unuttum bölşümünden şifre değiştirebilirsiniz. İşkur şifremi unuttum girmek için TIKLA >

İşkur Giriş sisteminde vatandaşların yapabileceği bazı işlemler şunlar;

- İŞKUR İŞ İLANLARI

- MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI

- İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMLARI

- GİRİŞİMCİLİK PROGRAMLARI

- TOPLUM YARARINA PROGRAMLAR

- İŞSİZLİK ÖDENEĞİ

İşkur iş başvurusu nasıl yapılır, işkur iş başvurusu hakkında merak edilenler, iş kur'a giriş ve işkur sistemi hakkında kısaca bilgi vermeye çalıştık. İşkur hakkında merak ettiğin diğer konuları yorum böümünden yazabilirsiniz

İşkur Başvuru Şartları

İş arayanların İŞKUR’a Kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları ve kayıt esnasında fiilen askerlik görevinde bulunmamaları gerekmektedir. Mesleklerinin tespitinde beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.  

İşkur Engelli Kaydı

Doğuştan veya sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım veya rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerin, engel durumuna göre tüm vücut fonksiyon kayıplarının en az %40'ından yoksun olduklarını, 30.03.2013 tarih ve 28603 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Engellilik Ölçütü, Sınıflandırılması ve Engellilere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelikle belirlenen yetkili sağlık kuruluşlarının birinden alacakları engelli sağlık kurulu raporu ile belgelemeleri gerekmektedir.

İnternet üzerinden engelli olarak kayıt yaptırmak isteyen kişilerin sağlık kurulu raporunu İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan engelliler normal statüde işlem görecektir. Raporlarında herhangi bir işte çalışamaz bilgisi olanların engelli kaydı alınmayacaktır. Süreli raporlarda da rapor tarihi dikkate alınarak engellilik derecesinin kalktığı tarihten itibaren iş arayan kaydı sistem tarafından otomatik olarak normale dönüştürülecek, engelliliğinin devam ettiğine dair yeni bir rapor getirilmesi halinde engelli kaydı bu rapor doğrultusunda güncellenecektir.

İşkur Eski Hükümlü Kaydı

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirenler, eski hükümlü sayılacak olup ilgili mevzuat hükümlerinden yararlanacaktır. İnternet üzerinden eski hükümlü olarak kayıt yaptırmak isteyen kişilerin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan eski hükümlüler normal statüde işlem görecektir.

İşkur Öncelikli Gönderme Hakkına Sahip Olanların Kayıt İşlemleri

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine öncelikli olarak müracaat edecek olanlar, öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan öncelikliler normal statüde işlem görecektir.

İşkur Kayıtların Geçerlilik Süresi ve İşlemden Kaldırılması

Kayıtların aktif olarak işlemde kalma süresi, son işlem tarihinden itibaren on iki aydır. Kayıtları işlemden kaldırılan iş arayanlar internet üzerinden Kurum portalına giriş yaparak “İş Arama/Kayıt Durumu” menüsünden kaydını aktif duruma getirebilirler veya İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen, telefon, faks, e-mail vb. iletişim araçlarıyla müracaat etmeleri halinde kayıtları yetkili Kurum personelince müracaat tarihinden itibaren aktif duruma getirilir. Aktif olarak işlemde kalma süresi içinde işlem görmeyen veya diğer nedenlerle pasif duruma alınan kayıtlar, iş arayan tarafından güncelleninceye kadar aktif olarak değerlendirilmeyecektir.(Kaynak: iskur.gov.tr)

"İşkur'a Başvuru Yapmak İstiyorum", "İşkur iş başvurusu yapmak istiyorum" diyen vatandaşlarımız yukarıda verdiğimiz linkleri kullanarak işkur sitesine giriş yapabilirler...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.